SMN Piano Day 2022 za nami!

Pierwszy w historii SMN Piano Day 2022 za nami!
Po długim przestoju wracamy do jednej z kluczowych działalności SMN, czyli eventów!
Mamy trochę planów – śledźcie nasze media społecznościowe (Instagram, Facebook), aby być na bieżąco. 😎

Tymczasem zapraszamy na fortepianową podróż po Live Roomie SMN, która odbyła się w ramach Piano Day, 31 marca 2022.

Wydarzenie rozpoczęło się od przemowy gościa specjalnego, naszego nauczyciela pianina i produkcji muzycznej, Marka “Latarnika” Pędziwiatra. Marek opowiada o muzyce niezwykle plastycznie, z uczuciem i pełnym zaangażowaniem. Zdradził nam co nieco tajemnic dotyczących jego technik gry, jego pomysłów, podejścia do gry. Następnie zainicjował wspólne granie: w tym celu ustawiliśmy wcześniej sześć pianin w okręgu.

Marek podawał temat, a uczestnicy po kolei dołączali, dogrywając kolejne partie. Magia wspólnego grania udzieliła się bardzo szybko, od pierwszych zagranych wspólnie taktów. A dalej było tylko już tylko lepiej. 🙂

Co więcej, Marek zagrał nam jeden z utworów, który pojawił się na albumie “Marianna“, wydanego właśnie podczas tegorocznego Piano Day.

Piano Day na stałe wpisze się w kalendarz imprez organizowanych przez Szkołę Muzyki Nowoczesnej. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Pomysł zainicjowany przez jedną z naszych uczennic (dzięki, Karolina! 🙂 sprawdził się w stu procentach. Atmosfera wydarzenia szybko udzieliła się wszystkim,

Za rok przygotujemy coś o wiele większego. 🙂
A tymczasem, do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Szkołę Muzyki Nowoczesnej!