Miks i mastering w Studio B!

Rozpoczynamy serię artykułów, która przybliży Wam możliwości pomieszczeń Przestrzeni Kreatywnej SMN. Dzisiaj odwiedzimy Studio B, czyli najlepsze miejsce do pracy nad miksem i masteringiem Twojej twórczości!

Studio B Szkoły Muzyki Nowoczesnej to miejsce w którym nagrasz wokal, instrument, dograsz partie syntezatorowe. Ale przede wszystkim dokonasz miksu i masteringu Twoich kompozycji za pomocą sprzętu z najwyższej półki!

Wyposażenie

Dzięki pomocy zaprzyjaźnionemu dystrybutorowi Audiotech, Studio B jest wyposażone następująco:

• komputer iMac 27″, 32gb ram, Intel core i7;
  • interfejs audio Universal Audio Apollo Twin;
  • Karta DSP Universal Audio UAD-2 Satellite Thunderbolt QUAD Core;
  • Monitory Eve Audio Sc307;
  • Subwoofer Eve TS112;
  • Kontroler mikserski Solid State Logic UF8;
  • Kontroler mikserski Solid Sate Logic UC1;
  • Klawiatura sterująca Arturia KeyLab Essential 61;
  • Słuchawki Audio-Technica ATH-M40X;
  • Zestaw wtyczek VST Universal Audio.

Nowoczesny sprzęt

Atrakcją Studia B jest obecność wysokiej klasy kontrolerów mikserskich renomowanej firmy SSL. Warte niemal dziesięć tysięcy złotych sterowniki dają pełną, swobodną kontrolę nad sesją w DAW’ie. Usprawniają proces miksu, dają poczucie obsługi realnych wtyczek, ale przede wszystkim: sprawiają niebywałą frajdę!

Zajęcia w Studio B

Podczas zjazdów SMN Szkoły Policealnej w Studio B odbywają się zajęcia z przedmiotów:

• Miks i Mastering – Miks; nauczyciel prowadzący: Dominik Samborski (2 i 3 semestr).
    Podczas zajęć z Dominikiem ćwiczymy miks na sesjach przygotowanych przez nauczycieli Produkcji Muzycznej. Czasem korzystamy z bazy sesji otwartych, jak również z sesji, na których pracowali nasi nauczyciele. Dzięki temu możemy sprawdzić, jak w praktyce wygląda profesjonalna sesja mikserska!
  • Miks i Mastering – Mastering; nauczyciel prowadzący: Marcin Popielnicki. (4 semestr)
    Marcin omawia szczegółowo narzędzia potrzebne do masteringu utworów muzycznych, wraz ze słuchaczami ćwicząc na przygotowanych wcześniej sesjach.

Ćwicz samodzielnie

Z pewnością jedną z największych zalet uczęszczania do SMN jest możliwość korzystania ze szkolnej bazy dydaktycznej. Przestrzeń Kreatywna SMN jest otwarta dla słuchaczy poza godzinami zajęć. Co więcej, SMN wyraża zgodę na korzystanie z Przestrzeni Kreatywnej z osobami towarzyszącymi, niebędącymi słuchaczami SMN! Nie chcemy zabijać Waszej kreatywności, jeśli pracujecie np. w duetach producenckich. 🙂

Studio B cieszy się bardzo dużym powodzeniem wśród słuchaczy. Pełniło już rolę studia nagraniowego, produkcyjnego, a także… sali prób!

Z dumą możemy powiedzieć, że nadal nikt w Polsce nie stworzył takich warunków do samodoskonalenia się, jak SMN. Nigdzie indziej nie znajdziesz tak dobrze wyposażonych studiów nagrań, które są oddawane za darmo w ręce przyszłych realizatorów, producentów i nowoczesnych muzyków. Gdzie indziej zmiksujesz sobie sesję na UF8?

Od niedawna m.in. Studio B (podobnie, jak inne pomieszczenia SMN) można podnajmować komercyjnie, nie będąc słuchaczem SMN. O szczegóły oferty prosimy pytać mailowo.

Studio B czeka na Ciebie od poniedziałku do piątku między 10:00 a 20:00.

Zobacz, jak wygląda na spacerze VR po Przestrzeni Kreatywnej SMN.