PRODUKCJI MUZYCZNEJ NIGDY DOŚĆ

PRODUKCJA MUZYCZNA – DNI OTWARTE SMN

WARSZTATY – PRODUKCJA MUZYCZNA

Dnia 5 stycznia w Szkole Muzyki Nowoczesnej miały miejsce dni otwarte, które przyciągnęły wielu pasjonatów muzyki nowoczesnej. Każdy z obecnych pragnął poznać tajniki nowoczesnej produkcji muzycznej. Wydarzenie to było doskonałą okazją, by zapoznać się z bogatym programem edukacyjnym Szkoły Muzyki Nowoczesnej. Uczestnicy mogli zapoznać się zarówno z umiejętnościami, które można rozwijać podczas nauki w SMN jak i poczuć klimat SMN, który urzeka twórczą atmosferą.

produkcji-muzycznej-warsztaty

Warsztaty prowadzone przez Kubę Sojkę i Kubę Wędzinę zwróciły szczególną uwagę na techniki produkcji muzycznej i syntezy dźwięku. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć, jak wykorzystuje się sampling, sound design i syntezatory w praktyce. Demonstracja tych technik dała przegląd możliwości, jakie otwiera przed uczniami nauka w Szkole Muzyki Nowoczesnej.

produkcji-muzycznej-warsztaty

Szymon Orłowski zaprezentował warsztat skupiający się na udźwiękowieniu oraz nagrywaniem dźwięku na planie filmowym. Uczestnicy mogli zobaczyć, jak wygląda praca nad sound designem w kontekście filmowej produkcji muzycznej, co jest niezwykle cenne dla realizatorów dźwięku w tej szybko rozwijającej się branży.

produkcji-muzycznej-warsztaty

Maciej Skowron skoncentrował się na umiejętnościach produkcji muzycznej i tych związanych z miksem oraz kompozycją. Jego prezentacja na przykładzie grooveboxa pokazała, jak tworzyć zarówno intrygujące beaty jak i miks. To umiejętności, które z pewnością zainspirują wielu przyszłych producentów muzycznych.

produkcji-muzycznej-warsztaty

Na koniec, Łukasz Dembiński i Vojto Monteur przeprowadzili warsztat na temat mikrofonowania handpan i instrumentów etnicznych w realizacji nagrań. Demonstracja odbyła się w trakcie spektakularnego wykonania na żywo. Prowadzący pokazali jak zarówno używać różnych typów mikrofonów jak i nagrywać utwory i koncerty. Ten warsztat dał uczestnikom praktyczny wgląd w techniki, które są kluczowe w procesie powstawania każdej produkcji muzycznej.

produkcji-muzycznej-warsztaty

Dni otwarte w Szkole Muzyki Nowoczesnej były prawdziwą ucztą dla miłośników muzyki i technologii. Uczestnicy mieli nie tylko możliwość zobaczenia, ale i doświadczenia, jak wygląda praca nad nowoczesną produkcją muzyczną. Relacje i wrażenia uczestników dają nam pewność, że to wydarzenie zachęciło wielu z nich do dalszego rozwijania swoich pasji muzycznych.

jam-sessionJAM SESSION

Na zakończenie dni otwartych w Szkole Muzyki Nowoczesnej odbył się wyjątkowy elektroniczny jam session, w którym uczestniczyli zarówno nauczyciele, jak i uczestnicy wydarzenia. To interaktywne doświadczenie stanowiło kulminacyjny punkt dnia, łącząc wszystkich obecnych pasjonatów produkcji muzycznej.

jam-session

Elektroniczny jam session był idealnym zakończeniem dnia otwartego, podkreślając ideę współpracy i dzielenia się pasją do muzyki. To doświadczenie z pewnością pozostanie w pamięci uczestników jako inspirujące i motywujące do dalszego rozwijania swoich muzycznych talentów.

jam-session