Blog

5 lat SMN. Koncert Absolwentów.

992 Views0 Comments

5 urodziny Szkoły Muzyki Nowoczesnej!

13 listopada 2021 we wrocławskiej Hali Świebodzki odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Razem z naszymi absolwentami, nauczycielami i słuchaczami świętowaliśmy piąte urodziny Szkoły Muzyki Nowoczesnej!

Wszystko zaczęło się po godzinie 16:00, kiedy z głośników popłynęły pierwsze dźwięki zapodane przez Dj Robsessive’a. Do dużej sali Hali Świebodzki powoli zaczęli zbierać się ludzie. Jeszcze nie wiedzieli, co ich dzisiaj spotka.

Let’s get this party started!

Punktualnie o godzinie 17:00 na scenę wkroczył założyciel Szkoły Muzyki Nowoczesnej, Adam Milwiw-Baron. W kilku zdaniach przywitał zgromadzonych i zapowiedział pierwszy zespół – Garbiel Project. Kiedy zgasły światła, z głośników popłynęły pierwsze dźwięki gitar. Gabriel wraz zespołem dali nam godzinę nostalgicznego, psychodelicznego rocka, spokojnie kołysząc zgromadzonymi ludźmi i wprowadzając ich do całego wydarzenia.

Następnie przyszedł czas na prawdziwą petardę. Duet producencki Serca wraz z wokalistą Kowalczykiem od pierwszych taktów pokazali, że nie zjawili się tu przez przypadek. Nowoczesne brzmienie połączone z żywymi gitarami poderwało wszystkich pozostałych z krzeseł. Za to Kowalczyk, jak przystało na prawdziwego MC, nie dał publice chwili wytchnienia. Rapował, śpiewał wśród publiki, a pod koniec całego performance’u wszedł na trybunę nad publiką, żeby jeszcze dwukrotnie bisować. To było przede wszystkim niesamowite show z charyzmatycznym liderem, pokazujące ich ogromny potencjał. Podsumowując, czekamy na premierę EPki!

Kiedy wydawało się, że po szalonym występie Kowalczyka z Sercami nic już nie jest w stanie nas zaskoczyć, na scenę wkroczyła czwórka instrumentalistów. Przed Breslau ZOO stało nie dala wyzwanie: jak podołać emocjom, które wywołał zespół o brzmieniu nowoczesnym, w dodatku z wokalistą? I przede wszystkim, czy zespół jazzowy miał szansę z tym konkurować? Pytania są zbędne. Takiej hardrockowo-jazzowej jazdy nie spodziewał się prawdopodobnie nikt. Parkiet Hali Świebodzki zapełnił się niemal doszczętnie, a Breslau ZOO nie odpuścili ani przez moment. Zdecydowanie, nowa fala jazzowego punka we Wrocławiu ma się lepiej, niż kiedykolwiek.

Blood on the dance floor.

Podczas koncertu Breslau ZOO parkiet eksplodował. Jednak po tych kilku szalonych występach, publika niewątpliwie potrzebowała nieco wytchnienia i zatopienia się w hipnotycznym tańcu. Właśnie wtedy przyszedł czas na występ prawdziwej perełki – duetu Mike & Greg! Mike (Michał Wróblewski, Absolwent) serwował dawkę soczystej elektroniki, a Greg (Grzegorz Turczyński, nasz nauczyciel|) dokładał od siebie dźwięki ze swoich magicznych instrumentów oraz partie wokalne, tła, ambienty. Publika pogrążyła się w tanecznym transie na całą godzinę.

Przyszła godzina 23:00. Czas na ostatni etap imprezy. Na scenę wszedł jeden z pierwszej osiemdziesiątki słuchaczy Szkoły Muzyki Nowoczesnej: Mistic (DragonHunt) z kolektywu Breslau Techno i Dual Dimension. Przyszedł czas na dawkę solidnego psytrance’u. Publika miała ostatnią okazję, by dać z siebie wszystko.

Niedługo po godzinie 24:00 impreza dobiegła końca. Bardzo się cieszymy, że wydarzenie odbyło się według tego scenariusza, który zakładaliśmy od początku. Odwiedzili nas absolwenci ze wszystkich roczników, aktualni słuchacze, nauczyciele. Cieszy nas fakt, że pojawiły się również osoby, które przez jakiś czas chodziły do naszej szkoły, ale ze względu na życiowe sprawy, musiały przerwać naukę. Jednak miały dobre wspomnienia z SMN, dzięki czemu chcieli ten dzień świętować razem z nami.

Dzię-ku-je-my!

Z tego miejsca chcemy bardzo podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego niesamowitego wydarzenia:
–  Zespołom: Gabriell Projekt, Serca x Kowalczyk, Breslau ZOO, Mike & Greg;
–  Dj’om: Robsessive, Mistic / DragonHunt (BRESLAU TECHNO / Dual Dimension);
–  Obsłudze Technicznej: Maciej „Duch” Duszyński, Sara Agacińska, Filip Niziołek, Mirosław Żygadło, Kamil Pożak;
–  Lokalowi HALA Świebodzki – bar & food court za udostępnienie przepięknej przestrzeni i wzorową współpracę;
–  Organizatorom wydarzenia: Adam Miliw-Baron, Anna Mrożek, Marcin Szuster;
– oraz wszystkim słuchaczom, absolwentom i nauczycielom, z którymi mieliśmy okazję się spotkać.

Dziękujemy również wszystkim, którzy przez 5 lat budowali z nami Szkołę Muzyki Nowoczesnej: nauczycielom z którymi nasze drogi się rozeszły; słuchaczom, którym nie udało się dokończyć nauki; współpracownikom, dystrybutorom, przyjaciołom i wszystkim sympatykom. Bez Was by nas nie było. Nawet najlepsze studio muzyczne bez realizatora, grającego zespołu i obsługi technicznej nie stworzyłoby żadnej muzyki.

Naszą dumą jest fakt, że czujemy się bardziej wielką muzyczną rodziną, niż “placówką edukacyjną o profilu muzycznym”. Wiemy, że to uczucie podziela zdecydowana większość naszych słuchaczy i absolwentów. Co więcej, nasza rodzina cały czas się powiększa. Jeśli chcesz się stać jej częścią, zapraszamy do rekrutacji, która niedawno wystartowała!

Na koniec, dziękujemy jeszcze raz i mamy nadzieję, do szybkiego zobaczenia! 🙂