Dzień Otwarty SMN – relacja! Koncert SMN, warsztaty, rekrutacja

1944 Views0 Comments

Pierwszy od półtora roku Dzień Otwarty SMN przeszedł do historii. Z jednej strony, obawialiśmy wysokich temperatur i konsekwencji obostrzeń sanitarnych. Z drugiej – nie mogliśmy się doczekać, aż znowu ugościmy Was w Przestrzeni Kreatywnej SMN. Mówiąc wprost: po prostu za tym tęskniliśmy: za słuchaczami, kandydatami, warsztatami, wymianą poglądów, pokazywaniem naszej przestrzeni i wreszcie za wspólnym graniem.

A zatem, jak wyszło?

Z dumą możemy powiedzieć – zadanie zostało wykonane!

Satisfacion Guaranteed

Rozpoczęliśmy punktualnie o 10:00 warsztatem Adama Milwiw-Barona „Reprodukcja utworu ‚Satisfaction’ Benny Bennassi’ego”. W Live Roomie zebrał się komplet zainteresowanych, który obserwował pracę naszego Dyrektora Internetu na zestawie: Modular, laptop, wszystko połączone w programie DAW Ableton Live.

Cały warsztat można obejrzeć na naszym FB oraz kanale YT.

Poranna dawka metalu

Bohaterem drugiego warsztatu na Dzień Otwarty SMN był nauczyciel przedmiotów Miks i Mastering oraz Cockos Reaper, Dominik Samborski. Dominik nie miał litości ? i poprowadził warsztat z miksowania muzyki metalowej. Efekty możecie zobaczyć w oknie obok:

Hardware’owe hard-techno

Na koniec, warsztat poprowadził nasz nauczyciel przedmiotów Synteza Dźwięku, Ableton Live, Produkcja Muzyczna i Nowoczesne Instrumenty Muzyczne – Kuba Sojka.

Kuba przyniósł nam swój obecny setup, na którym tworzy muzykę.
Zobaczyliśmy zatem: Elektron Digitakt, Arturia Minibrute 2s, mutable instruments yarns, 1010music bitbox, Behringer TD-3, Antubra Knit, Erica Synth Pico DSP.

Whoa! I feel good, I knew that I would, now!

Po serii warsztatów, wszyscy przenieśli się do przestrzeni HALA Świebodzki – bar & food court na terenie Dworca Świebodzkiego. Próby do koncertu trwały od rana, a muzycy nie mogli doczekać się początku występów.

O godzinie 17:00 na scenę wkroczyły nasze panie z Sekretariatu SMN – Eurydyka Kulak i Anna Mrożek. Zabawnie zapowiedziały pierwszy zespół, prowadzony przez Wojciecha „Montera” Orszewskiego. Skład wyglądał następujaco: Anna Lachtera, Gabriela Krzywania, Agnieszka Suska (wokal), Tomasz Wajs (perkusja), Rafał Nawrocki (Bas) i Marcin Mierzejewski (Pianino). Wykonali następujące utwory: Anita Baker „Sweet Love”, Björk „Jóga”, En Vogue „Don’t Lat Go”.

Następnie wyszedł zespół Grzegorza Turczyńskiego, kojąc zebranych magicznym „Tyrone” Eryki Badu. Skład zespołu przedstawiał się następująco: Julia Lisiewicz (Wokal), Oliwier Urban (Perkusja), Mateusz Lisiewicz (Bas), Szymon Nowak (Gitara). Ponadto, na kobzie Anna Majda oraz Grzegorz Turczyński na pianinie. Zespół wykonał jeszcze utwory Krystyny Prońko „Trafić w czas”, Forget Regret „The RH Factor” oraz „I Feel Good” James’a Brown’a.

Summertime, time, time…

Następnie na scenie zobaczyliśmy najliczniejszy band. Hannę Fiebig, Dawida Wałczyka, Mateusza Hercunia, Angelikę Nowak (Wokal), Filipa Niziołka (Perkusja), Mateusza Lisiewicza (Bas), Ewelinę Iwańską (Gitara), Marcina Mierzejewskiego (Pianino), Piotra Adamiaka (Gitara). W różnych konfiguracjach zagrali dla nas „Summertime” Janis Joplin oraz „Oh My God” z repertuaru Michael’a Frani & Spearhead.

Czwarty zespół (pod kierunkiem Adama Kabacińskiego) wystąpił w składzie Agnieszka Suska (Wokal), Patryk Gawłowski (Gitara), Aleksandra Wojda (Pianino), Eurydyka Kulak (Bas) oraz Adam Kabaciński (Perkusja). W ich wykonaniu, usłyszeliśmy utwory: „Sugar” Turrentine Sextet, „Sing To The Moon” Laura Mvula oraz „Brother” Matt’a Corby’ego.

Two young lovers dance face to face.

Następnie, Adam Kabaciński zaprosił swój drugi zespół: Barbarę Wierzgacz, Zuzannę Jarecką (Wokal), Mikę Rydel (Bas) oraz Karolinę Kalisz (Gitara). Wykonali następujące utwory: „I Fall Apart” Rory Gallagher’a, „Nothing Breaks Like Heart” Marka Ronson’a, oraz „Running With The Wolves” z repertuaru Aurora.

W końcu, przyszedł czas na ostatni zespół. Na scenie pojawiła się ponownie Julia Lisiewicz (Wokal), ale też Oskar Cholewa (Perkusja), Mateusz Lisiewicz (Bas), Tomasz Oczoś (Gitara), Szymon Nowak (Gitara) oraz Ewelina Iwańska (Pianino). W ich wykonaniu usłyszeliśmy dwa utwory: “Afro Blue” Robert Glasper Experiment z Eryką Badu oraz „Stratus” Billy’ego Cobham’a. I już miało się skończyć, kiedy to instrumentaliści spontaniczne chwycili za instrumenty i wraz z częścią kadry zaczęli improwizować!

Zbliżał się wieczór, kiedy wybrzmiały ostatnie takty wspólnego jamu. ❤️

Dzię – ku – je – my!

Dzień Otwarty SMN dobiegł końca. Z pewnością zapadnie nam w pamięć na długo. Mimo skromnej oferty warsztatowej, całkiem sporo osób przyszło nas odwiedzić. Kulminacja nastąpiła natomiast podczas koncertu. Chyba nam wszystkim bardzo brakowało takiego integrującego wydarzenia.

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w Dzień Otwarty od strony organizacyjnej: nauczycielom, zespołom, ekipie organizacyjno-technicznej (Eurydyka Kulak, Anna Mrożek, Maciej Duszyński, Dawid Lewandowski, Maciej Skowron, Filip Niziołek, Marcin Szuster). Dziękujemy również partnerowi Hala Świebodzki bar & food court, słuchaczom, absolwentom i kandydatom którzy wpadli nas odwiedzić, oraz… naszemu ukochanemu nauczycielowi, Grzesiowi Turczyńskiemu za niesamowity, rapowany freestyle w przerwie technicznej. ??❤️

Do zobaczenia następnym razem!

Leave your thought