Bartosz „Dj Skipless” Rybka

Jestem dj Skipless, a właściwie Bartosz Rybka, urodziłem się i wychowywałem we Wrocławiu. Mam kilka lat i już od ponad dekady pasjonuję się sztuką turntablizmu.
Moja przygoda z gramofonami rozpoczęła się w 2009 roku, od tego czasu miałem okazję występować w wielu renomowanych klubach we Wrocławiu, takich jak Recepcja, Maniana, Lewitacja, Drugie Dno, Salvador, Schody Donikąd, Cherry Club, Czarny Kot oraz klubów, które już niestety nie istnieją, takich jak Droga Do Mekki, Wagon Club, Niskie Łąki. Współpracowałem również z różnymi festiwalami muzycznymi, takimi jak Rap Stacja, Hip-Hop Festiwal czy One Love Festiwal.
Moje specjalizacje muzyczne to Funk, Soul, Disco, R&B, Hip-Hop i Pop. Jeśli jesteś zainteresowany moimi setami, możesz znaleźć kilka ciekawych komercyjnych i funkowych mixów na mixcloudzie Radia Ram, w audycji funkowej fleszlajt, oraz na moim profilu na stronie https://www.mixcloud.com/SkiplessSPS/.
Jestem również członkiem dwóch orkiestr muzycznych: 2xDziubek Band oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu, czym jestem bardzo dumny. W 2012 roku razem z dj-em Endlessem założyliśmy turntablistyczny kolektyw Skip Proof Scratchers. W ciągu 8 lat naszej działalności zorganizowaliśmy 41 edycji wrocławskich Skrecz Sesji, które odbywały się w różnych niezwykłych miejscach, takich jak Górka Partyzantów, Krzywy Komin, Galerie Sztuki czy kluby.
Miałem również zaszczyt współpracować z zespołem Libera, Szymonem Chodynieckim i Cheebą z EWR. Warto również wspomnieć, że jestem aktywnym uczestnikiem bitewnych zawodów dj’skich, takich jak DMC i IDA. W Polsce odniosłem wiele sukcesów, osiągając 1. miejsce w technicznym skreczu oraz dwukrotnie 2. miejsce w latach 2014, 2015 i 2020. Na arenie międzynarodowej osiągnąłem 6. miejsce w kategorii Foundation i 9. miejsce w Beat-Juggling w 2022 roku.
Jako ogromny zwolennik edukacji muzycznej chętnie dzielę się swoją wiedzą na warsztatach dj’skich we Wrocławiu, oraz miejscach takich, jak Szkoła Muzyki Nowoczesnaj na zajęciach dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Będzie mi niezmiernie miło, jeśli zechcesz dołączyć do mojej klasy, odkrywać różnorodne dźwięki i czerpać radość z muzyki.