Dni Otwarte SMN 2022 za nami!

Nareszcie! – chciałoby się rzec. Po dwóch latach przerwy i szukania alternatyw (takich, jak Dni Otwarte Online), tym razem zorganizowaliśmy tradycyjne Dni Otwarte SMN. Stacjonarnie i „na żywo”. Jak zatem wypadły pierwsze od dawna, „stare, dobre” Dni Otwarte SMN?

Magiczny koncert

Wszystko rozpoczęło się w piątek 1 lipca. Magiczny koncert który miał wtedy miejsce, był zwieńczeniem półrocznej, semestralnej pracy naszych zespołów. Chwilę po godzinie 18:00 z pięknego, ogromnego Live Roomu Szkoły Muzyki Nowoczesnej popłynęły pierwsze dźwięki. Zespół w składzie Katarzyna Stefura (wokal), Karolina Różańska (pianino), Iwona Grabalska (syntezator), Eurydyka Kulak (gitara basowa), Adam Kabaciński (perkusja) oraz gramofony (Ildar Shamseiev) rozpoczął utworem „Mad Hatter” z repertuaru Melanie Martinez. Usłyszeliśmy również „Lost On You” LP oraz „Empire State Of Mind” Alicii Keys.

Następnie na scenę wkroczyła Katarzyna Radomska. Kasia zagrała solowo „Woman In Love” Barbary Streisand, akompaniując na pianinie. Po wykonaniu utworu, dołączyła do niej reszta zespołu – Ewelina Iwańska (pianino), Eurydyka Kulak (gitara basowa) i Adam Kabaciński (perkusja). Razem wykonali jeszcze utwór Roberta Glaspera „So Beautiful” oraz „I Wish I Didn’t Miss You” Angie Stone.

Kolejnym występem był niesamowity wykon utworu Moyki „Colder” przez Zuzannę Jarecką (wokal, wiolonczela) i Polę Chobot akompaniującą na pianinie.

Wrażenie było niesamowite. Dlatego możemy szczerze powiedzieć, że był to najlepiej brzmiący koncert w historii SMN! Tu ukłony się należą zaprzyjaźnionemu audio-teamowi z Teatru Muzycznego Capitol, Krzysztofowi „Krisowi” Borowiczowi oraz Sarze Agacińskiej. Dzię-ku-je-my!

Ale najmocniejszy punkt programu miał dopiero nadejść.

Koncert-niespodzianka!

Po występie Zuzanny na scenie została Pola, do której dołączył Adam Baran. Razem wykonali trzy utwory ze swojego repertuaru: „Kurz”, „Mży” i „Strach”. Magiczne, gitarowe dźwięki splecione z wokalem Poli wywoływały ciarki na skórze. Wzruszający występ dodatkowo spotęgował fakt, że był to występ pożegnalny Poli z SMN. Pola przez kilka ostatnich lat była trenerką wokalu w SMN, spędzając z naszymi uczniami setki godzin. Dziękujemy Ci jeszcze raz za wszystko! ❤️

Warsztaty i wykłady

Następnego dnia, drzwi Szkoły Muzyki Nowoczesnej otworzyły się punktualnie o godzinie 10:00. Na dzieci i dorosłych czekało mnóstwo atrakcji: darmowe warsztaty, lekcje i Jam Room wypełniony sprzętem po same brzegi!

O godzinie 10:00 i 11:00 dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w zajęciach chóralnych (Michał Malicki) i z umuzykalnienia (Żaneta Kicińska). Następnie ruszyły na darmowe lekcje indywidualne. Tym razem można było wybrać zajęcia wokalne (Michał Malicki, Anna Kłys) lub wiolonczelę (Bożena Rodzeń-Jarosz).

O godzinie 11:00 rozpoczęły się też atrakcje dla dorosłych. Wysłuchaliśmy warsztatu Wojtka Błachowiaka o udźwiękawianiu projektów VR w Studio B, po czym przenieśliśmy się do Live Roomu. Tym razem zamienił się w ogromną salę wykładową.

Na kolejnych warsztatach zgłębiliśmy tajniki syntezy dźwięku (Wiktor Grzelak, Audiotech) oraz sound designu (Kacper Łabuda, Infrawave Sound). Na koniec przenieśliśmy się do Studia C, w którym Maciek Skowron opowiadał o produkcji utworów muzycznych za pomocą kontrolera Ableton Push 2 (dziękujemy djshop.pl)!

To jednak nie wszystko. Podczas trwania warsztatów działał Jam Room, w którym wszyscy chętni mogli zatopić się w świat syntezatorów i samplerów. Z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować naszym przyjaciołom z Audiotechpro.pl za odwiedziny z tak ogromną liczbą nowoczesnych instrumentów elektronicznych!

Dziękujemy za przybycie!

Dni Otwarte tym samym dobiegły końca. Podsumowując, możemy szczerze powiedzieć, że bardzo nam ich brakowało. Cieszymy się, że wróciły w swojej klasycznej, stacjonarnej formie. Co więcej, to był dopiero wstęp do tego co będziemy dla Was organizować w przyszłości. Śledźcie ruchy Szkoły Muzyki Nowoczesnej na naszych social mediach. Zaskoczymy Was jeszcze nie raz! 🙂